Pracownia złotnicza
Marcin Jarocki

Promocje

W przygotowaniu promocja Cogito ergo vivo

Szczegóły promocji już niebawem. Zapraszamy wkrótce.

Zniżka 20% na zakupy online

Zamów i potwierdź online i wyślij w wiadomości hasło promocyjne.

Numizmatyka

Niesamowite historie i moje hobby

Za jakiś czas oferta pracowni rozszerzona będzie o tematykę zwiazaną z numizmatyką. Moją pasją są także złote i srebrne monety, tak współczesne kolekcjonerskie, jak również monety dawne. Jest to dziedzina pokrewna z jubilerstwem i już dzisiaj zapraszam do kontaktowania się ze mną wszystkich zainteresowanych.

Monety złote z racji ich wykonania ze złota o wysokiej próbie, ściśle wiążą się ze złotnictwem. Wiele państw na świecie aby zabezpieczyć dorobek swoich obywateli, wybijało i nadal wybija złote monety, jako gwarancję trwałości dorobku swojego narodu. Robiono już tak w świecie antycznym, jak również w czasach nowożytnych. Najczęściej spotykane dzisiaj monety złote to wybite w XIX i XX wieku dolary, marki, funty, ruble, guldeny.

Jako złotnik miałem sposobność nieraz spotkania ze wspomnianymi monetami. W ramach swojej działalności oferuję doradztwo co do ustalenia oryginalności monety, jak również szacunkowej wyceny zawartego w monecie kruszcu.

Należy zaznaczyć, że bardzo rozpowszechnione są fałszywe monety i to nie tylko fałszowane w czasach obecnych, ale także w latach równoległych do emisji oryginalnych monet. Dlatego konieczna jest fachowa wycena i analiza tych niezwykłych świadectw historii.

Brytyjczyk z dalekiego wschodu

Przy okazji jednej z uroczystości rodzinnych, jak zwykle gawędziliśmy z wujkiem na różne tematy dotyczące wyrobów jubilerskich. Wujek jest zapalonym kolekcjonerem ciekawych i niepowtarzalnych okazów. Po kilku chwilach rozmowy przypomniał sobie o czymś i podekscytowany pokazał mi złotego funta z 1918 roku... przeczytaj całą historię »

W przyrodzie nic nie ginie

Jako uczeń w pracowni złotniczej słyszałem wiele opowieści o tym, jak w przedwojennej Polsce do zakładów złotniczych zgłaszały się ekipy, które oferowały odświeżanie lub remontowanie pomieszczeń. Jednak najbardziej interesujące było to, że wykonywali taką pracę bezpłatnie. Okazało się, że przed samym remontem zmywali dokładnie ściany... przeczytaj całą historię »

info@aurifex.pl
Wszelkie materiały umieszczone na stronie są własnością Pracowni Aurifex. Jakiekolwiek powielanie i wykorzystanie dowolnej części bądź zawartości strony jest niedozwolone.