Pracownia złotnicza
Marcin Jarocki

Promocje

W przygotowaniu promocja Cogito ergo vivo

Szczegóły promocji już niebawem. Zapraszamy wkrótce.

Zniżka 20% na zakupy online

Zamów i potwierdź online i wyślij w wiadomości hasło promocyjne.

Oferta

Jaką ofertę przygotowaliśmy dla Państwa?

Trudnię się głównie wykonywaniem biżuterii na zamówienie - obrączek, pierścionków, kolczyków, bransolet, łańcuszków itp. Jeżeli macie Państwo pomysł na nietypowy wyrób jubilerski, chętnie służę pomocą. Oferuję również gotowe wyroby złotnicze. Możecie je Państwo zobaczyć w mojej pracowni, na stronie internetowej, lub na moich aukcjach Allegro i Ebay. Biżuteria wykonana została przez wykwalifikowanych rzemieślników złotnictwa. Wyroby które oferuję, wyróżniają się wysoką jakością, idealnymi proporcjami, wyczuciem i elegancją. Biżuteria przeze mnie oferowana, stara się ukazywać piękno, które jest ukryte w każdym z nas.

Zakres oferowanych usług:

 • przerób złota, platyny oraz sprzedaż biżuterii
 • wykonywanie nietypowej biżuterii ślubnej, rocznicowej
 • oprawa kamieni szlachetnych w biżuterii
 • naprawa i renowacja biżuterii
 • ocena biżuterii oraz monet złotych
 • przeróbka biżuterii i artykułów pochodnych – np. zegarków
 • skup złota i platyny
 • doradztwo w zakresie kupna i sprzedaży

Grawerowanie obrączek

Do obrączek gratis oferuję także grawer wewnątrz obrączek. Grawer obejmuje imię i datę ślubu zapisaną wewnątrz obrączki. Szczegółowych informacji zasięgną Państwo dzwoniąc do pracowni, lub kontaktując się ze mną mailowo. Przykładowy rodzaj czcionki zamieszczony jest na zdjęciu poniżej.

Kliknij w obrazek, aby zobaczyć go w powiększeniu
Kliknij w obrazek, aby zobaczyć go w powiększeniu

Brylanty w obrączkach

Do obrączek platynowych oraz złotych proponuję możliwość oprawienia brylancika. Przykładowe ceny i wielkości brylantów podane zostały poniżej.

 • 0,015ct Si/i-j (~1,5mm): ~120 PLN
 • 0,02ct Si/i-j (~1,8mm): ~195 PLN
 • 0,04ct Si/i-j (~2mm): ~330 PLN
 • 0,07ct Si/i-j (~2,6mm): ~525 PLN

Certyfikat autentyczności i jakości

Do każdego wyrobu z brylantem, dołączony jest specjalistyczny certyfikat eksperta diamentów, potwierdzający właściwości i jakość kamienia. Autentyczność certyfikatu potwierdzona jest pieczęcią Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich.

Kliknij w obrazek, aby zobaczyć go w powiększeniu

Słów kilka o obrączce ślubnej

Obrączka jako symbol związku małżeńskiego pojawiła się w VII w. u Wizygotów na znak brania w posiadanie, wiązania się. Jednak nosiły ją tylko kobiety, natomiast mężczyźni założyli ją dopiero w wieku XIX. W tym samym wieku obrączki przyjęły się także w Polsce. Wcześniej narzeczeni wymieniali się poświęconymi przez księdza wiankami z mirtu lub pierścionkami. Obrączka jest symbolem wzajemnej miłości i trwałości związku. Jej kulisty kształt, czyli okrąg bez początku i końca oznacza, ze wzajemna miłość i skłonność serc ku sobie powinny płynąć jak po kole, bezustannie i na zawsze. Obrączki założone z miłością i noszone z wiarą stanowią najsilniejszy węzeł zgody i najsilniej przywiązują do siebie ludzi. Do dobrego zwyczaju należy wygrawerowanie wewnątrz obrączki daty ślubu i imion współmałżonków. Powinien je kupić pan młody. Obrączki najczęściej wykonane są ze złota. Fascynacja złotem jest tak stara, jak nasza cywilizacja. Ludzie zawsze chętnie nosili ozdoby ze szlachetnych metali, przypisując im właściwości magiczne i lecznicze. Złoto jest drogie, gdyż rzadko występuje w przyrodzie, nie starzeje się, nie rdzewieje i ma niepowtarzalny, wręcz magnetyczny blask. Czyste złoto jest bardzo miękkie, dlatego aby móc je zastosować do wyrobu biżuterii konieczny jest dodatek innych metali szlachetnych. Złoto bez domieszek ma 24 karaty, próba złota 585 - 14 karatów, a próba 750 - 18 karatów. Złoto może mieć różną barwę, co nie ma wpływu na jego wartość użytkową. Różnice w barwie wynikają z różnego rodzaju domieszek, i tak: - »złoto jasne« powstaje po dodaniu białych metali (srebro, palladium) - »złoto czerwone« otrzymuje się po dodaniu miedzi - »złoto białe« jest wynikiem zmieszania złota, srebra, palladium i miedzi w ściśle określonych ilościach. Z obrączkami związana jest silna wiara, iż trzeba je nosić na prawej ręce i tylko na czwartym, serdecznym palcu, ponieważ noszenie jej na palcu nieparzystym oznacza niewierność. Nie można jej również zdejmować, zgubić, a jej pękniecie zapowiada rozpad małżeństwa.

info@aurifex.pl
Wszelkie materiały umieszczone na stronie są własnością Pracowni Aurifex. Jakiekolwiek powielanie i wykorzystanie dowolnej części bądź zawartości strony jest niedozwolone.